TELEFON : 0372 251 3182

HİZMETLERİMİZ » LENS


LENSLER
Günümüz teknolojileri ile birlikte lens teknolojileri de her gün farklılaşarak gelişiyor. Kaliteli markaların ürünlerinin kullanılması göz sağlığı açısından çok önemli, Karadeniz Optik günlük lensler yıllık lensler ve kozmetik lensleri gibi geniş ürün yelpazesi ile dünya markalarını sizler ile buluşturuyor.

SOLÜSYONLAR
Lens kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizlik ve bakımdır. Bu noktada özel olarak üretilen lens solüsyonları bu noktaları çözüme ulaştırıyor. Lens kullanırken lensin özelliklerine göre kullanmak göz sağlığı açısından çok önemli. Karadeniz Optik yüzlerce ürünüyle mağazalarında sizleri bekliyor.

YENİ KULLANMAYA BAŞLAYANLAR İÇİN İPUÇLARI
Kontakt lensler en iyi şekilde görünmenize ve her açıyı görebilmenin keyfini sürmenize yardımcı olur. Kontakt lens kullanmaya yeni başladıysanız, takmaya ve kullanmaya kolayca alışabileceksiniz. Gözlerinizin uyum sağlaması için biraz zaman gerekebilir ancak kısa bir süre sonra orada olduklarını unutacaksınız. Merak etmeyin, çok da uzun sürmeyecek! Kontakt lens kullanmaya başladığınız ilk ay içinde size rehberlik yapacak olan MYFIRST30™ çevirimiçi aracımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca, günlük kullan-at lensler veya yeniden kullanılabilir lensler için hasta kullanma kılavuzlarımızı yükleyebilirsiniz. Başka kaygılarınız var ise, kontakt lens kullanmaya yeni başlayacaklar için diğer bazı ipuçlarımız da burada yer alıyor:

LENSLERİN TAKILMASI
Başlangıçta, kontakt lenslerin takılıp çıkartılması size biraz zor gelebilir. Kontakt lenslerinizin kolay ve zahmetsiz bir şekilde takılıp çıkarılabilmesi için, adım-adım kontakt lenslerin takılması ve çıkarılması kılavuzumuzu okuyabilirsiniz. İlk başlarda gözünüze dokunmak size biraz zor gelebilir. Ancak kısa bir zamanda dişinizi fırçalamak kadar, sizin için doğal bir davranış haline gelecektir. Lenslerinizi takıp çıkartmaya daima aynı gözünüzle başlayın, böylece lenslerinizi karıştırmazsınız. Kontakt lens kullanan bir arkadaşınız yok mu? Lenslerini takıp çıkarırken yaşadığı ufak anekdotlar size faydalı olabilir. Daha fazla rehberliğe ihtiyacınız olursa, bir hatırlatma için göz doktorunuza gidebilirsiniz.
 
KAZANILMASI GEREKEN DOĞRU ALIŞKINLIKLAR
Her gün gözlerinizi “kendi kendinize” basitçe kontrol edin. Kendinize şunları sorun: Gözümde kontakt lensleri nasıl hissediyorum?
Gözlerim nasıl görünüyor? İyi görmeye devam edecek miyim? Akşam olduğunda gözlerimi nasıl hissediyorum? Gözlerinize veya kontakt lenslerinize dokunmadan önce daima ellerinizi iyice yıkayın ve tüysüz bir havluyla kurulayın. Gözlerinizi ovuşturmayın. Lensler aklınıza gelmeden gözlerinize dokunabilirsiniz, parmaklarınızdan gözünüze kir ya da yağ bulaştırmak veya lenslerinizi yerinden çıkartmak istemezsiniz. İyi hijyen uygulamalarını sürdürün. Lenslerinizi ve lens kaplarınızı önerildiği şekilde temizleyin, solüsyon ile dezenfekte edin ve saklayın. Asla kontakt lenslerinizi veya lens kaplarınızı musluk suyuyla yıkamayın,durulamayın. Değiştirme çizelgenize uyun ve göz doktorunuzun önerdiği şekilde kontakt lenslerinizi değiştirin. Kontakt lenslerinizi göz doktorunuzun önerdiğinden daha uzun süreyle kullanmayın.