TELEFON : 0372 251 3182

HİZMETLERİMİZ » SAAT


SAAT
Onlarca marka onlarca model, size sadece seçmek kalıyor. Klasik modellerden modern tasarımalra kadar yüzlerce model, aksesuarların en güzellerinden olan saatler asla eskimiyor ve teknolojiye ayak uyduruyor. Her zevke ve her bütçeye uygun saatler Karadeniz Optikte. Dünya markaları sizleri bekliyor.

SAAT KULLANIMI İLE İLGİLİ BAZI ÖNERİLER
Uzmanlar saatinizi yatmadan önce çıkartmanızı tavsiye etmektedirler. Uykuda olduğunuz süreçte bilinçsizce yaptığınız hareketler saatinize zarar verebilirler. Buna ek olarak uyuyan bir kimse genellikle terler. Ter gitgide saatinizin içine birikebilir. Bu saatinizn kasasına ve sızıntıyı engelleyen vidalara zarar verebilir. Eğer saatiniz suya dayanıklı ise onu zaman zaman deterjanla veya yumuşak sabukla temizleyiniz ve kurulayınız. Eğer saatinizin kordonu deri ise bu işlemi sadece kasa, gövde kısmına uygulayınız. Saatiniz suya dayanıklı değilse kuru bir bez parçası ile temizleyiniz. Eğer sürekli spor yapıyor veya faal bir hayatınız var ise metal, çelik kordonlu saatleri seçiniz. Spora dayalı terleme deri kordonunuza zamanla ciddi zararlar verebilir.

Saatinizi sauna, küvet veya sıcak duş altında takmayınız. Aşırı sıcaklık ve nem sızıntı engelleyici contalara ve saatin kasasına zarar verebilir. Tuzlu su kaplamaya zarar verir. Bu sebeple suya dayanıklı saatler bile sabun ve ılık su ile yıkanmalıdır, temizlenmelidir. Bu uygulama korozyonu engellemeye ve contaların erken yıpranmasını engellemeye yarar. Suyla temas halindeyken taç kısım ve diğer tüm butonlar 1. pozisyonda yani saatinize en yakın halinde olmalıdır. Su geçirmez ve suya dayanıklı saatler arasındaki farkı bilmeliyiz. Suya dayanıklı saatlerin çoğu kısa süreli ve az miktarda suya direnç gösterebilirler. Elinizi yıkamak veya yağmur altında kalmak suya dayanıklı saatinize zarar vermeyecektir. Fakat duş almak (özellikle jel kullanıyorsanız) veya dalma kasa içine nem kaçmasına sebep olur ve mekanizmaya zarar verir.
 
Yüzme ve dalma özel su geçirmez saatlerle yapılmalıdır. Saatinizin taç kısmını çok sıkmayın aksi takdirde contalarına ve vida dişlilerine zarar verebilirsiniz. Güç uygulamadan sıktığınız zaman işleminiz tamamlanmış olacaktır. Scuba diving için yapılmış özel saatler haricindeki saatlerinizde suya maruz kalınan durumlarda kronografı açmayınız. Butonların altındaki deliklerden kasa içine su kaçmasına sebep olunabilir. 2 veya 3 yılın sonunda conta ve vidaların yıpranması sonucu saatiniz bütünlüğünü kaybedebilir. Bu sebeple sıkılığını her 2 veya 3 yılda bir kontrol ettirin gerekirse contaları ve veya vidaları değiştirin. Saatinizi manyetik alanlardan uzak tutun, manyetizma saatinizin hassasiyetini ve mekanizma yapısını bozabilir.